02  czerwca  2019  roku  w Mieszkowie na sali Wiejskiego Ośrodka Kultury odbyła się  V edycja festiwalu Piosenki Dziecięcej. W tym roku uczestnicy wykonywali utwory. Festiwal ten połączony był z festynem rodzinnym zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka na placu przy sali W.O.K. Przygotowano dla dzieci wiele atrakcji np. zjeżdżalnie, zamki dmuchane, stoisko z watą cukrową i popcornem.  Dzieci zabawiane były przez animatorów oraz wszystkie dzieci zostały obdarowane słodyczami i lodami dla ochłody. Na sali odbywał się konkurs wykonywanych piosenek przez dzieci podzielone wg kategorii wiekowych.

Główne nagrody ufundowane zostały przez Burmistrza Miasta i Gminy Jarocin. Każdy uczestnik Festiwalu otrzymał upominek od organizatorów w postaci długopisów, kredek, zeszytów oraz każde dziecko otrzymało dyplom za uczestnictwo.  W starszych grupach wiekowych dodatkowo otrzymywali uczestnicy okazjonalną koszulkę festiwalową. Impreza trwała kilka godzin od 12:00 do 17:00.  Organizatorzy nie zapomnieli o posiłkach napojach dla wszystkich uczestników i rodziców  w postaci hot-dogów, kawy, herbaty i soków. Impreza ta odbyła się dzięki poświęceniu wielu organizacji funkcjonujących w Mieszkowie a w szczególności - Klubowi Samopomocy „Mieszko” w Mieszkowie. Nad przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie:

• przewodnicząca Małgorzata Bierła - nauczyciel Społecznego Ogniska Muzycznego w Jarocinie, prezes Firmy Artystycznej „Avista”
  • Patryk Urbaniak - absolwent UAM na wydziale pedagogiczno - artystycznym na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Organista oraz kierownik Scholi parafialnej w parafii św. Małgorzaty w Cielczy.
  • Hieronim Czaplicki - nauczyciel w Szkole Podstawowej w Golinie,fotograf-Jurorwielu konkursów, przeglądów, festiwali.
  • Szymon PflegelSzef firmy„SweetBoys”z Jaraczewa,muzyk.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem konkursu przyznała następujące nagrody i wyróżnienia oraz nagrody specjalne:

Kategoria  I

1.            miejsce  Alicja Sobczyk                         Jarocin

2.            miejsce  Aleksandra Dolata                    Chrzan

3.            miejsce  Natalia Jakubiak                       Jarocin

Nagrodę specjalną ufundowaną przez firmę „Sweet  Boys”  Szymon Pflegel  z  Jaraczewa  oraz firmę Edukacja  Muzyczna  „A – Vista”  z  Cielczy  Małgorzata Bierła  otrzymała:

Sandra Tomczak  -  nagranie piosenki

Nagrodę specjalną  ufundowaną przez Społeczne Ognisko Muzyczne w Jarocinie otrzymała:

Emilia Wieła  z  Jaraczewa  -  kurs  nauki  śpiewu.

Festiwal Piosenki Dziecięcej  odbył się zgodnie z regulaminem konkursu.

Jury przyznało miejsca i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach. Festiwal i część konkursową poprowadziła  Wiktoria  Dajewska  z Noskowa.