30 maja 2015 r. odbył się w Mieszkowie Festiwal Piosenki Dziecięcej, połączony z Dniem Dziecka. Do występów wokalnych zgłosiło się aż 66 uczestników. Dzieci zostały podzielone na 3 grupy wiekowe: przedszkolną – 20 uczestników, szkolną klasy I – II (do lat 8) – 28 artystów , oraz klasy II – VI (od 9 do 13 lat) – 18 wokalistów.

Wszyscy biorący udział otrzymali dyplomy uczestnictwa, torby ze słodyczami, napojami. Dodatkowo dzieci przedszkolne zabawki, gadżety od sponsorów, a dzieci z klas I do VI upominki w postaci bonów na mini odtwarzacze MP3 do realizacji w sklepie Elektronic w Jarocinie. W każdej grupie wiekowej specjalnie powołane na ten cel jury wyłoniło najlepiej śpiewających. Otrzymali oni bardzo atrakcyjne nagrody specjalne: za wyróżnienie wokalisty – plecak młodzieżowy, trzecie miejsce – zestawy do odtwarzania muzyki MP3 z kartą i pilotem, miejsce drugie – radia bezprzewodowe, miejsce pierwsze (laureat festiwalu) otrzymał – tablet. Jury w składzie: przedstawiciel przedszkola pani Agnieszka Andrzejczak, przedstawiciel SP pani Marlena Naklicka, przedstawiciel muzycznych harcerzy (Hufiec ZHP) pani Izabela Spitalniak i przewodnicząca komisji reprezentująca Ognisko Muzyczne Jarocin pani Małgorzata Bierła ustaliło:

w kategorii przedszkola:

Zofia Miesiąc

„Popatrz na jamnika”

Marta Andrzejewska

„Pszczoła”

Alicja Jańczak

„Wiosna”

Julia Szymendera

„Ola i liście”

w kategorii SP do lat 8:

Milena Kistowska

„Polka na lato”

Oliwia Grzelak

„Lody poziomkowe”

Martyna Paluszkiweicz

„Kundel bury”

Mikołaj Kubiak

„Śniadanko baranka”

Maria Michalska

„Wszystkie dzieci nasze są”

w kategorii SP od lat 9:

Julia Biecuszek

„Chcę do Bodzia”

Martyna Klemm

„Bo co może mały człowiek”

Iga Samol

„Wyciągnij dłoń”

Julia Kaczmarek

„Kolorowy wiatr”

Wszyscy zgromadzeni na imprezie mogli częstować się przygotowaną kawą, herbatą oraz wypiekami mieszkanek Mieszkowa. Imprezę Festiwalową zaszczycili swoją obecnością: Starosta Jarociński Bartosz Walczak oraz radny Powiatu Jarocińskiego Przemysław Franczak.

Szczególnie gorące podziękowania składamy partnerom naszego Festiwalu.

Organizatorzy.