FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ MIESZKÓW 2019

    02  czerwca  2019  roku  w Mieszkowie na sali Wiejskiego Ośrodka Kultury odbyła się  V edycja festiwalu Piosenki Dziecięcej. W tym roku uczestnicy wykonywali utwory. Festiwal ten połączony był z festynem rodzinnym zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka na placu przy sali W.O.K. Przygotowano dla dzieci wiele atrakcji np. zjeżdżalnie, zamki dmuchane, stoisko z watą cukrową i popcornem.  Dzieci zabawiane były przez animatorów oraz wszystkie dzieci zostały obdarowane słodyczami i lodami dla ochłody. Na sali odbywał się konkurs wykonywanych piosenek przez dzieci podzielone wg kategorii wiekowych.

    Główne nagrody ufundowane zostały przez Burmistrza Miasta i Gminy Jarocin. Każdy uczestnik Festiwalu otrzymał upominek od organizatorów w postaci długopisów, kredek, zeszytów oraz każde dziecko otrzymało dyplom za uczestnictwo.  W starszych grupach wiekowych dodatkowo otrzymywali uczestnicy okazjonalną koszulkę festiwalową. Impreza trwała kilka godzin od 12:00 do 17:00.  Organizatorzy nie zapomnieli o posiłkach napojach dla wszystkich uczestników i rodziców  w postaci hot-dogów, kawy, herbaty i soków. Impreza ta odbyła się dzięki poświęceniu wielu organizacji funkcjonujących w Mieszkowie a w szczególności - Klubowi Samopomocy „Mieszko” w Mieszkowie. Nad przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie:

  • przewodnicząca Małgorzata Bierła - nauczyciel Społecznego Ogniska Muzycznego w Jarocinie, prezes Firmy Artystycznej „Avista”
  • Patryk Urbaniak - absolwent UAM na wydziale pedagogiczno - artystycznym na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Organista oraz kierownik Scholi parafialnej w parafii św. Małgorzaty w Cielczy.
  • Hieronim Czaplicki - nauczyciel w Szkole Podstawowej w Golinie,fotograf-Jurorwielu konkursów, przeglądów, festiwali.
  • Szymon PflegelSzef firmy„SweetBoys”z Jaraczewa,muzyk.

    Czytaj więcej: FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ MIESZKÓW 2019

„757 POMOC DLA MATEUSZA ANTONIEWICZA”

W niedzielę, w dniu 2 grudnia 2018 roku, w porozumieniu z proboszczem Parafii św. Wawrzyńca w Mieszkowie, została przeprowadzona po mszach świętych, zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację ciężko chorego na SLA (stwardnienie zanikowe boczne) Mateusza Antoniewicza.

Zebrana kwota: 6.585,95 zł.

(słownie: sześć tysięcy pięćset osiemdziesiąt pięć złotych dziewięćdziesiąt pięć groszy)

Prosimy o dalsze wspieranie przez wpłacanie na fundację

 „Kawałek Nieba” z tytułem:

„757  pomoc  dla  Mateusza  Antoniewicza”

w Banku Zachodnim WBK nr 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

WYBORY_2019

Po wyborach sołeckich wsi Mieszków, sołtys pozostał bez zmian - Barbara Krysztofiak Jurek uzyskała poparcie mieszkańców i rozpoczęła drugą kadencję. Radnymi sołeckimi zostali: Marta Bierła, Anna Grodzka, Elżbieta Drop, Przemysław Chlebicki, Mariusz Hybiak, Przemysław Franczak, Paweł Kistowski. W wyborach wzięło udział 196 mieszkańców.
 

ĆWICZENIA STRAŻACKIE W MIESZKOWIE

    Na terenie byłej gorzelni w Mieszkowie odbyły się ćwiczenia straży pożarnej z całej gminy Jarocin. W manewrach oprócz strażaków uczestniczyła również policja. Dzięki Panu, który udostępnił swój teren prywatny, jednostki mogły uczestniczyć w tak profesjonalnych ćwiczeniach praktycznych. Sołectwo Mieszków bardzo dziękuje.

Galeria

KONCERT KOLĘD "SNUTKI"

W ubiegłą niedzielę tj. 20 stycznia odbył się koncert kolęd w wykonaniu zespołu "Snutki" z Potarzycy. Zespół występował w czasie mszy i po jej zakończeniu. 

 

 

 

 

Galeria - kliknij i zobacz!

WYCIECZKA AUTOKAROWA DO ZEGRZA K. WARSZAWY

Organizatorzy festiwalu zorganizowali wyjazd dla wszystkich chętnych uczestników Festiwalu Piosenki Dziecięcej i uczniów SP w Mieszkowie do Centrum Łączności i Informatyki im. Gen. Bryg. Heliodora Cepy w Zegrzu k. Warszawy. Tegoroczna edycja Festiwalu była poświęcona 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Śpiewane były piosenki patriotyczne. Zaplanowaliśmy wyjazd, który przybliżył by postać bohatera pochodzącego z Mieszkowa, i dotyczył by okoliczności Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W tej wycieczce brało udział 47 uczestników, wyjechaliśmy już przed godziną 6 rano. Celem wyjazdu było przybliżenie młodzieży postaci generała brygady Heliodora Cepy pochodzącego z Mieszkowa. Słuchaliśmy pasjonata historii, Pana Kapitana Marcina Sochonia, który zawodowo i z zamiłowania jest oficerem Wojska Polskiego
a także prezesem Stowarzyszenia „Wizna 1939”. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów z życia generała, i innych bohaterów związanych z Jednostką Wojskową w Zegrzu. Bardzo dziękujemy panu Marcinowi za pasjonujące przedstawianie wydarzeń związanych z przedstawicielem naszej małej ojczyzny - Mieszkowa. Na podstawie przeżyć jednej osoby (generała H Cepy) Pan Kapitan przedstawił nam historie naszego kraju od I Wojny Światowej przez Wojnę Polsko – Bolszewicką, czasy międzywojenne, II Wojnę światową i czasy powojenne. Zobaczyliśmy wiele pamiątek po gen. Heliodorze, zwiedziliśmy Izbę Pamięci i salę z urządzeniami do szyfrowania i rozszyfrowywania wiadomości. Najbardziej znane jest urządzenie ENIGMA, którego zasadę działania i historie wynalezienia bardzo ciekawie omówił pan Kapitan Marcin Sochoń. Uzmysłowił młodzieży jak ważna rolę w walce w czasie wojny ale także i pokoju ma odpowiednie przekazywanie informacji i odczytywanie informacji przeciwnika. Pozwala to uchronić wiele istnień ludzkich, wcześniej przewidzieć zamiary, strategię walki wrogich wojsk. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy w drogę powrotną. Niestety duże opady deszczu uniemożliwiły nam spacer po Warszawie, więc korzystając z planowanej przerwy w podróży zatrzymaliśmy w Restauracji Mcdonald. Sprawiło to dużą radość wszystkim uczestnikom wycieczki. Wracaliśmy
w bardzo dobrych humorach, wyjazd był bardzo udany. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za prawidłową postawę w czasie pobyt w Jednostce Wojskowej.

Kliknij, aby zobaczyć galerię

KONCERT KOLĘD 2019

    13 stycznia w Kościele Parafialnym w Mieszkowie odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu artystów z Ogniska Muzycznego w Jarocinie. Składamy podziękowania p. Małgorzacie Bierle za piękne wspólne kolędowanie. Przekazany przez śpiewających, niepowtarzalny świąteczny klimat i ciepło wypromieniowane z jarocińskiego "Ogniska" przedłużają nam tą wspaniałą świąteczną atmosferę. Bardzo dziękujemy wszystkim zebranym za aktywny udział w śpiewie.

 

Galeria - kliknij i zobacz!

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 10 I 11 LISTOPADA 2017 R. W MIESZKOWIE

    Obchody Święta Niepodległości zostały zorganizowane w Mieszkowie w dniach 10 i 11 listopada 2017 r. Uroczystości związane z tym Świętem zostały rozpoczęte w piątek 10 listopada o godz. 12oo tradycyjnie - siódmą już edycją Biegu Niepodległości na trasie Rynek w Jarocinie - Rynek w Mieszkowie z metą przy pomniku Pierwszego Dowódcy Powstania Wielkopolskiego gen. Stanisława Taczaka. Uroczysty start do biegu nastąpił spod Ratusza w Jarocinie, w którym wzięło udział ponad 120 biegaczy. Na mecie w Mieszkowie na biegaczy czekały przygotowanie gorące napoje kawa i herbata oraz wspaniały placek przygotowany przez panią Sołtys oraz zespół Pań z Klubu Samopomocy „Mieszko” z Mieszkowa.

    W dniu Święta Niepodległości 11 listopada 2017 r. obchody rozpoczęły się odprawieniem uroczystej Mszy Św. za Ojczyznę i poległych Powstańców Wielkopolskich w kościele parafialnym p.w. św. Wawrzyńca w Mieszkowie. Po mszy św. uformowany korowód pocztów sztandarowych, zaproszonych gości i mieszkańców przeszedł ulicami Mieszkowa pod pomnik gen. Stanisława Taczaka, gdzie złożono wieńce i kwiaty oraz zapalono znicze. Po zakończeniu uroczystości wszyscy zostali poczęstowani tradycyjnymi świętomarcińskimi rogalami.

 

link do GJ (VII Bieg Niepodległości Jarocin - Mieszków)

OPERETKA W MIESZKOWIE

Impreza wieńcząca Rok Jubileuszowy "100 Rocznica Odzyskania Niepodległości". Ten widowiskowy koncert poprzedzały takie imprezy jak "Festiwal Piosenki Patriotycznej" - maj, Memoriał Strzelecki gen. Stanisława Taczaka - wrzesień, Odsłonięcie Obelisku gen Heliodora Cepy. Soliści Scen Poznańskich w składzie: Bartosz Kuczyk, Agnieszka Wawrzyniak i Klaudiusz Kapłon przedstawili kilka utworów patriotycznych, następnie z okazji zbliżającego się sylwestra zaśpiewali utwory rozrywkowe, znanych twórców operetkowych. koncert bardzo się podobał i licznie zgromadzona publiczność dziękowała owacjami na stojąco.

Galeria - kliknij i zobacz

 

 

(NIE)ZAPOMNIANE MIASTO MIESZKÓW 2017

     W niedzielę 25 czerwca 2017 roku została zorganizowana IV Edycja – plenerowej imprezy pt: „(Nie)Zapomniane Miasto Mieszków”. Artystyczny Mieszków – tymi słowami można by podsumować wydarzenia w mieszkowskim centrum. Tegoroczna edycja była poświęcona przede wszystkim artystom związanym z Mieszkowem i sztuce przez nich tworzonej. Bardzo bogaty program zawierał m. in. spotkania na żywo z przybyłymi wybitnymi twórcami sztuki połączone z seansami audiowizualnymi przedstawiającymi ich osiągnięcia. Autoprezentacje swojej twórczości zaprezentowali prof. Sławomir Sobczak i prof. Piotr C. Kowalski, to osoby już znane ze swej twórczości . Swoje autorskie prace wystawili: Vlaimir Bludnik – malarstwo, szkice (prace tego artysty są wystawiane na Białorusi, Europie i USA), Jarosław Grunwald (architekt) – szkice, makiety. Wystawił dla mieszkańców prace nagradzane w konkursach krajowych i międzynarodowych. Jednocześnie została zorganizowana wystawa poświęcona wybitnemu rzeźbiarzowi Władysławowi Marcinkowskiemu (1858 – 1947). W dowód pamięci zostały złożone kwiaty przy tablicy pamiątkowej znajdującej się na domu w którym urodził się Władysław Marcinkowski. W katalogu wystaw urządzonych w pomieszczeniach remizy OSP Mieszków, salki katechetycznej oraz w ogrodzie przy plebani i sali W.O.K. Mieszków znalazły się prace Marka Kusia (rzeźba), prac dzieci Szkoły Podstawowej (historia Mieszkowa oczyma dzieci) oraz wystawy – Myśliwska i Strzeleckiego Bractwa Kurkowego z Mieszkowa. Dużym zainteresowaniem cieszyło się zwiedzanie kościoła parafialnego p.w. św. Wawrzyńca w Mieszkowie połączone z wejściem na wieżę. Swoją prezentację multimedialną – „Jak ciekawie projektować swoje otoczenie” - przedstawiła Marta Brennensthul – Bludnik.

    Dopełnieniem wspaniałej organizacji były przygotowane potrawy takie jak tradycyjne „pyry z gzikiem”, pajdy chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem, degustacja różnego rodzaju nalewek, degustacja wypieków i ciast przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Mieszkowa. Zwiedzającym czas umilała oprawa muzyczna, którą zapewniła kapela „Z Kopyta”, którzy dotarli z Konina.

Mieszków, dnia 27.06.2017 r.

  Barbara Krysztofiak – Jurek

Sołtys Mieszkowa

 

Kliknij, aby zobaczyć galerię